ایران نیوز 24: معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ گفت:همزمان با هفته ملی کودک ، ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و آموزشی با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» به‌صورت مجازی و حضوری درسطح محلات منطقه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، کاظم داودی، هفته ملی کودک را فرصتی برای یادآوری جایگاه حقوق کودکان و نوجوانان برشمرد و افزود: برهمین اساس همزمان با هفته کودک، ویژه برنامه های متعددی درچند محور افزایش آگاهی عمومی جامعه در زمینه اهمیت دوران کودکی، افزایش فعالیت بدنی و حفظ سلامت جسم و روان کودکان و تقویت روحیه ی امید و پویایی آنها و همچنین ایجاد بستر مناسب برای مشارکت اجتماعی کودکان به عنوان شهر دوستدار کودک برنامه ریزی و اجرا می شود.
وی افزود: نشست ودیدار شهردار منطقه با فرزندان مدافعان سلامت، کودکان و نوجوانان فعال دربرنامه های آموزش شهروندی، اهدای هدیه به کودکان بیمار و بستری در بیمارستان های منطقه و… بخشی از برنامه های این هفته است.
داودی با اشاره به اینکه بوستان شهرآرا به عنوان یکی از بوستان های دوستدار کودک آماده میزبانی از کودکان است،افزود: درهمین راستا جشن ویژه روز کودک با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و حضور کودکان و خانواده هایشان در این بوستان برگزار می شود. وی با بیان اینکه در هفته ملی کودک اجرای نمایش در فضای باز برای مخاطبان عمومی در نظر گرفته شده است،افزود: سینمای اختصاصی کودک نیز با اکران آثار نمایشی ویژه کودکان ، میزبان خانواده‌ها و فرزندانشان است.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ ، شاهنامه خوانی و قصه خوانی در کتابخانه اختصاصی کودک در سرای محله شریف، اجرای ویژه برنامه شاد درسرای محله فرحزاد و همچنین برگزاری یک نشست تخصصی در حوزه کودک و نوجوان به شیوه مجازی را از دیگر برنامه های مهم این هفته برشمرد.
وی ابراز امیدواری کرد که در پرتو توجه به حقوق و مصلحت عالیه کودکان، با ایجاد فضایی با نشاط، برجسته‌سازی اهمیت دوران کودکی، تبیین خواسته‌های کودکان و افزایش سطح آگاهی جامعه نسبت به حقوق آنان، زمینه ای برای تجربه آینده ای روشن‌تر در جهت حمایت همه جانبه از حقوق کودکان فراهم شود.