ایران نیوز 24: جدیدترین اطلاعات نشان می دهد که شبکه تلویزیونی “بی بی سی فارسی” با افشای شماره تلفن سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغانستان در دره پنجشیر، عامل افشای محلِ استقرار و درنتیجه کشته شدن او به وسیله پهپادِ ارتش پاکستان بوده است.

روز گذشته تمام رسانه های جهان خبر کشته شدن سخنگوی رسمی “جبهه مقاومت ملی افغانستان” در دره پنجشیر را، به خبر اول خود تبدیل کردند.در این رابطه رسانه ها نوشتند که فهیم دشتی در حمله ی پهبادی کشته شده است و خبر بیشتری درباره جزئیات این حادثه تروریستی منتشر نشد.در چنین شرایطی اما جدیدترین اطلاعات رسیده به نشان می دهد که عاملِ لو رفتن محلِ استقرارِ سخنگوی جبهه مقاومت افغانستان، شبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی بوده است.

ماجرا از این قرار است که تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی در حال گفت و گو و پخش زنده با فهیم‌دشتی بوده است. در حین مصاحبه و پخش گفت وگو ناگهان بی بی سی چند ثانیه تصویرِ وی را قطع کرده و شماره تماس و تلفن او را (فهیم دشتی) بر روی صفحه نمایش تلویزیون، نشان می‌دهد!

عکس گرفته شده از پخش شماره ی تماس “فهیم دشتی” از تلویزیون بی بی سی فارسی/ نکته: لوگوی “اقتصاد سالم” به عکس اضافه شده است.بعد از مدتی شماره تلفن دشتی از تلویزیون بی بی سی حذف و دوباره چهره او نشان داده می شود و گفت وگویش با این شبکه تلویزیونی ادامه می یابد اما؛ درست در همین لحظات است که محل استقرار آقای دشتی در دره پنجشیر با استفاده از شماره تلفنی که وی با آن در حالِ گفت وگو با تلویزیون بی بی ست، توسط سازمان جاسوسی پاکستان آی اِس آی (ISI) شناسایی شده و پس از پایان گفت و گوی دشتی با بی بی سی فارسی و قطعِ تماس؛ وی توسط پهپادی که گفته می شود متعلق به ارتش پاکستان است، مورد هدف قرار گرفته و شهید می شود.

نقش اساسی و اصلی بی بی سی فارسی در شناساییِ محلِ استقرار و در نهایت به شهادت رسیدنِ سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغاستان، در حالی ست که آقای دشتی از یاران نزدیک شهید احمد شاه مسعود، فرمانده شاخص افغانستان بوده و اتفاقا در حمله ی تروریستی سال ۲۰۰۱ که به شهادت مسعود انجامید، در کنار او قرار داشت و اگرچه از آن حمله جان به در برد، اما از ناحیه چشم مجروح شد.در چنین شرایطی امروز احمد مسعود _ رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان _ اعلام کرد که به زودی سخنگوی جدید این جبهه معرفی می شود.همچنین گفته می شود آقای دشتی خواهرزاده دکتر “عبدالله عبدالله” بوده است. دکتر عبدالله از فرماندهان نامدار جهادی و معاون وقت احمدشاه مسعود بود. وی هم اکنون رئیس شورای مصالحه ملی افغانستان و از سیاستمدارانِ افغانستانیِ نزدیک به سرزمین مادری خود، ایران است. سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز شهادت آقای دشتی را به شدت محکوم کرد.