ایران نیوز 24: همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر ویژه برنامه های فرهنگی، هنری، آیینی و مذهبی در محلات شمال تهران اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید عباس سجادی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری این منطقه ضمن اعلام خبر فوق افزود:  مراسم اربعین حسینی امسال در قالب برنامه ریزی های فرهنگی در راستای تعظیم و تکریم شعائر اسلامی با محوریت قیام عاشورایی ابا عبدالله الحسین ع  و با رعایت کامل شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی با همکاری اداره فرهنگی منطقه یک و نواحی دهگانه در محلات شمال تهران برگزار می شود.
وی خاطر نشان کرد: این فعالیت ها در قالب برنامه های میدانی چون برپایی موکب در روز اربعین در فروشگاه‌های شهروند، ایستگاه‌های مترو و…،  کوچه های حسینی و مراسم چهار پایه خوانی، مشارکت با هیئات و مساجد جهت برگزاری مراسم ها در روز اربعین و دهه آخر ماه صفر، برپایی روضه های خانگی، توزیع کتاب و لوح فشرده و سربند، تقدیر از مداحان و پیر غلامان حسینی و برپایی کاروان خودرویی در سطح محلات است.
سجادی افزود: برنامه های مجازی نیز شامل مسابقات فرهنگی، تولید محتوا شامل ساخت کلیپ و پوستر، مداحی، حسینیه مجازی و…  در محلات ۲۷ گانه  انجام می شود. معاون شهردار منطقه یک تصریح کرد: این برنامه ها از شب اربعین تا آخر ماه صفر  در سطح منطقه اجرا می شود.