با معشوقه دیکتاتور روسیه آشنا شوید+ تصاویر
با معشوقه دیکتاتور روسیه آشنا شوید+ تصاویر
ایران نیوز 24: از سال ۲۰۰۸ میلادی منابع متعددی از آلینا کابایوا بعنوان "معشوقه" ولادیمیر پوتین (دیکتاتور روسیه) نام می‌برند.

پوتین سال ۲۰۱۳ از همسرش جدا شد. آلینا کابایوا که گفته می‌شود در سوئیس زندگی می‌کند و چهار فرزند دارد کیست؟ با تجاوز روسیه به اوکراین بار دیگر نام آلینا کابایوا بر سر زبان‌ها افتاد. در سال ۲۰۰۸ برای نخستین بار روزنامه روسی “مسکوفسکی کورسپوندنت” (Московский корреспондент) از رابطه آلینا کابایوا بعنوان معشوقه ولادیمیر پوتین خبر داد. مدتی بعد انتشار این روزنامه متوقف شد.

همسر اول پوتین

ولادیمیر پوتین در سال ۱۹۸۳ با “لودمیلا اشکربنوا” که معلم زبان آلمانی بود ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو دختر است که مارینا در سال ۱۹۸۵ در لنینگراد و کاترینا در سال ۱۹۸۶ در درسدن آلمان متولد شد. پوتین در آن زمان بعنوان افسر سازمان جاسوسی “کا گ ب” در آلمان شرقی مستقر بود.

دخترانی که تحریم شدند

ماریا ورونتسوا، در دانشگاه سن پترزبورگ در رشته‌ زيست‌شناسی و در دانشگاه دولتی مسکو در رشته پزشکی تحصيل کرد و حالا ریاست یک انستیتوی تحقیاتی ژنتیک را برعهده دارد که با بودجه‌های میلیاردی دولتی در عرصه ژنتیک تحقیقات می‌کند. پس از تجاوز روسیه به اوکراین و آغاز روند تحریم‌ها، دختران پوتین نیز مشمول تحریم‌های بین‌المللی شدند.

جدایی ولادیمیر از لودمیلاد

پوتین در ماه آوریل سال ۲۰۱۴ در تلویزیون دولتی روسیه رسما خبر جدایی خود از لودمیلا را اعلام کرد و گفت: «فعالیت به‌عنوان رئیس جمهور وقت زیادی می‌طلبد و از سوی دیگر حضور در انظار عمومی با روحیات لودمیلا همخوانی ندارد». این جدایی در حالی صورت گرفت که سال‌ها شایعه رابطه بین پوتین با آلینا کابائوا بر سر زبان‌ها بود.

نزدیکی به پوتین

کابایوا از ستاره‌های ژیمناستیک ریتمیک روسیه است. او با کسب یک مدال طلای المپیک آتن و یک مدال برنز المپیک سیدنی، کسب ۹ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز قهرمانی جهان و کسب ۱۵ مدال طلا، ۳ نقره و ۳ برنز قهرمانی اروپا یکی از پرافتخارترین ژیمناست‌های تاریخ روسیه است. مدت کوتاهی پس از کنارگذاشتن ورزش حرفه‌ای، “ستاره اقبال” کابایوا بیشتر درخشیدن گرفت. کابایوا از دسامبر سال ۲۰۰۱ تا اکتبر سال ۲۰۰۵ بدون هیچ تجربه سیاسی به عضویت شورای عالی و رهبری حزب “روسیه واحد” که از پوتین حمایت می‌کند درآمد.کابایوا از ماه سپتامبر سال ۲۰۰۷ به عضویت کمسیون اجتماعی فدراسیون روسیه درآمد. اعضای این کمیسیون از سوی ولادیمیر پوتین انتخاب می‌شوند.

نماینده پارلمان

آلینا کابایوا همچنین از سال ۲۰۰۷ به بعد به مدت هفت سال نماینده “دوما” پارلمان روسیه بوده است.

رئیس گروه رسانه ملی

کابایوا از سال ۲۰۱۴ ناگهان از نمایندگی پارلمان کناره گرفت تا چند روز بعد بعنوان رئیس “گروه رسانه ملی” فعالیت کند. ریاست او بر گروه رسانه ملی با انتقادات فراوانی همراه شد، زیرا او در این زمینه نیز هیچ تحصیلات و تجربه‌ای نداشته‌ بود.

تولد کودکان در سوئیس

در سال ۲۰۱۵ روزنامه سوئیسی “بلیک” خبر داد که آلینا کابایوا در “کانتون تسین” این کشور دارای یک فرزند دختر شده که احتمالا پدر آن ولادیمیر پوتین است. همین روزنامه در روز ۷ ماه مه سال ۲۰۱۹ نیز به نقل از سایت روسی “dom2life” خبر از تولد دوقلو‌های پسر توسط کابایوا داد. این سایت روسی نیز مدتی بعد تعطیل شد.

طوماری برای اخراج کابایوا

پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین نام “معشوقه” ۳۸ ساله رئیس جمهور ۶۹ ساله روسیه بار دیگر مطرح شد. رسانه‌های سوئیسی در روزهای اخیر خبر از طوماری به امضای ۶۰ هزار نفر دادند که خواستار اخراج آلینا کابایوا از سوئیس شده‌اند. دادستانی و پلیس سوئیس می‌گویند خبری از حضور او در این کشور ندارند. حال معلوم نیست که او چه می‌کند و در کجا زندگی می‌کند.