بانک صادرات ایران ،پرچمدار پویش ملی «ایران جوان»
بانک صادرات ایران ،پرچمدار پویش ملی «ایران جوان»
ایران نیوز 24: جمعیت موضوع راهبردی امروز قشر دانشگاهی است که تراکم جمعیت نیز در این قشر بالا است؛ ۲.۵ میلیون بدنه دانشگاهی‌ شامل اساتید جوان و دانشجویان در آستانه ازدواج هستند.

در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه جوانی جمعیت و به همت ستاد ازدواج دانشگاهیان ( شامل برخی مجموعه‌های بزرگ اقتصادی و وزارتخانه‌های آموزش‌عالی و وزارتخانه‌های حوزه اقتصاد و بانک مرکزی)  پویشی تحت عنوان پویش “ایران جوان”   با عاملیت بنیاد ۱۵ خرداد ، ستاد اجرایی فرمان امام   و بانک صادرات ایران به میدان عمل آمده است. در فاز اول این پویش ملی و با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال پنج هزار زوج مشمول حمایت این طرح شده اند. این طرح در آغاز باحضور دختران و پسرانی که در سال ۱۴۰۱ صاحب فرزند شده‌اند شروع شده است و در ادامه اولویت با دانشجویان دارای سه فرزند به بالا  ادامه خواهد داشت.

در راستای لبیک گویی به منویات مقام معظم رهبری  بانک صادرات ایران در این طرح نیز پیشگاه بوده و در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و تاکید بر حمایت از فرزندآوری و جوانی جمعیت  و تحقق سیاست‌های دولت ، در نیمه اول سال جاری بیش از ٥٢ هزار فقره وام قرض‌الحسنه فرزندآوری پرداخت کرده است.

در این طرح ستاد اجرایی فرمان امام ازطریق بنیاد ۱۵خرداد برای فرزند به دنیا آمده یک حساب بانکی با مبلغ ۲ میلیون تومان افتتاح کرده و تقدیم والدین میکند ، به مادر هم کارت یک میلیونی به عنوان هدیه تولد فرزند اعطا می‌شود، وام بلندمدت ۱۵میلیون تومانی نیز تقدیم پدر فرزند میشود و همچنین بسته‌های حمایتی شامل لباس و اسباب‌بازی و پوشک است که در روزهای اول به دنیا آمدن فرزند تقدیم آنها خواهد شد.

گفتنی است برای استفاده از پویش ملی ایران جوان، سامانه‌ای به نشانی www.iranejavan.nahad.ir راه‌اندازی شده که زوج‌های دانشجو می‌توانند با ثبت‌نام در این سامانه از خدمات و حمایت‌های بنیاد ۱۵ خرداد بهره‌مند شوند.