بازدید رئیس انجمن روابط عمومی ایران از خط اول جبهه صنعت
بازدید رئیس انجمن روابط عمومی ایران از خط اول جبهه صنعت
ایران نیوز 24: مهندس خسرو رفیعی رئیس انجمن روابط عمومی ایران به اتفاق هیأت همراه به منظور آشنایی بیشتر با دستاوردهای ذوب آهن اصفهان، ازخط تولید این شرکت بازدید نمود.

رئیس انجمن روابط عمومی ایران در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع پولاد مردان خط اول جبهه صنعت گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان یک صنعت مادر در طی بیش از نیم قرن فعالیت، نقش مهمی در رشد و توسعه صنعت فولاد و تربیت نیروهای متخصص در این عرصه داشته است و در همه نقاط کشور نقش آفرینی کرده است. وی با اشاره به جایگاه مهم روابط عمومی در این شرکت یاد آور شد:
با توجه به قدمت ودستاوردهای مهم این مادرصنعت، داشتن یک روابط عمومی قوی و کارآمد، شایسته چنین صنعتی است.
وی افزود: وجود یک روابط عمومی فعال و خلاق در هر سازمانی، نشانه شناخت و درک صحیح مدیریت عالی آن سازمان از نقش و جایگاه واقعی روابط عمومی است که خوشبختانه در طی پنجاه سال گذشته این رویکرد، در ذوب آهن اصفهان دیده شده است.

قرارداد تأسيس ذوب آهن اصفهان به عنوان سندي مهم در جهت آغاز صنعتي شدن کشور،روز ۲۳ دي ماه ۱۳۴۴ به تصويب مجلس رسيد و اين ماه در سال ۱۳۵۰ شاهد گرفتن اولين چدن از کوره بلند ذوب آهن اصفهان بود که از به ياد ماندني ترين لحظات صنعت فولاد کشور است و در دي ماه ۱۳۵۱ اولين محصول فولادی ايران با راه اندازي نورد ذوب آهن، توليد شد. اما حکايت دي ماه پس از پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامی پربارتر شد. در ۲۳ دي ماه ۱۳۷۱ با حضور رييس جمهور وقت حضرت آيت ا… هاشمي رفسنجاني بيستمين سالگرد توليد فولاد در ذوب آهن گرامي داشته شد.اينک پس از نيم قرن که از عمر پربار اين مجتمع عظيم صنعتي گذشته است،همچنان به عنوان پيشران صنعت اين مرز و بوم،همچنان با قامتي استوار و گام هاي محكم مسير بالندگي را طي مي‌كند.
تربيت ۱۰۰ هزار مدير،مهندس و کارگر ماهر در اين دوران،چالش کمبود نيروي انساني ماهر در دهه ۴۰ و ۵۰ را پوشش داد تا صنايع پس از ذوب آهن به لحاظ منابع انساني با مشکل عمده اي مواجه نباشند. تاثير ذوب آهن در راه اندازي معادن و توسعه زيرساخت هاي صنعت فولاد کم اهميت تر از تربيت نیروی انساني نبود و عملاً امکان شکل گيري واحدهاي فولادی جديد را فراهم آورد،کارخانه هايي که در تاسيس،توسعه و حتي مديريت امروز آنها شاهد حضور پر رنگ ذوب آهني ها هستيم.
ذوب آهن اصفهان هم اکنون با شرکت هاي زير مجموعه ميزبان حدود ۱۷ هزار نفر پرسنل است و معيشت کارگران معادن زغال سنگ ايران نيز از اين کارخانه عظيم تأمين مي شود. کارخانه اي که همچون مادري بخشنده هر آنچه در توان داشت براي طراحي، ساخت و توسعه صنايع مختلف مانند مجتمع فولاد مبارکه، خوزستان، خراسان، قروه، يزد و… در سراسر اين مرز پر گهر به کار گرفت تا همه در کنار همديگر طعم شيرين رشد و بالندگي را بچشند و معيشت ايران و ايراني را رونق بخشند.
ذوب آهن اصفهان که تلاشگران آن در پيروزي انقلاب اسلامی دوشادوش مردم عليه رژيم ستم شاهي فعاليت نمودند،در سالهاي دفاع مقدس نيز با اعزام نيرو به جبهه،پشتيباني از جنگ با ساخت قطعات و تجهيزات و همچنين تقديم ۲۹۰ شهيد، حضور جانانه اي در اين پيکار حق عليه باطل داشت و تا هميشه نماد ايثارگري در خانواده صنعت کشور شد.
در کنار اين دستاوردها،ذوب آهن اصفهان در راستاي ايفاي مسئوليت اجتماعي،خدمات بسياري را همچون احداث بزرگراه ذوب آهن،تاسيس فولادشهر،ايجاد ۱۶ هزار و پانصد هکتار فضاي سبز دست کاشت که ۸۴ برابر استاندارد و ۲۰ برابر وسعت این شرکت است،ساخت ورزشگاه بزرگ فولادشهر،بيمارستان شهيد مطهري،جمع آوری پساب شهرهای پیرامون کارخانه برای استفاده در خط تولید و بخشی از فضای سبز کارخانه،تعمییرات کوره بلند شماره یک ذوب آهن به عنوان اولین کوره بلند ایران با دانش و توان کارکنان سختکوش شرکت و… را به جامعه ارائه نموده است، لذا به جرأت مي توان گفت هيچ صنعتي مانند ذوب آهن اصفهان در اجتماع ريشه دار نيست.
ذوب آهن اصفهان در تاريخ سراسر افتخار خود،علاوه بر نقشي که در شکل گيري فرهنگ صنعتي کشور و راه اندازي ساير صنايع داشته،دستاوردهاي چشمگيري حاصل کرده است که از جمله مهمترين آنها مي توان به توليد ريل اشاره کرد. در اين راستا توليد شمش ريل و انواع ريل مورد نياز کشور مطابق استانداردهاي جهاني با گريد ۶۰E1 که تنها شش کشور دنيا قادر به توليد آن هستند صورت گرفت که نقش مهمي در توسعه زيرساخت حمل ونقل کشور دارد. توليد محصولات جديد نظير آرک معدن، ورق سازه هاي فولادی، انواع تيرآهن بال پهن،ريل مترو، ريل زبانه سوزن و …. کسب عنوان صادرکننده ممتاز،نمونه ملي و استاني طي هشت سال،دریافت مدال افتخار ملی صادرات و واحد نمونه استاندارد طي سالهاي متمادي،دريافت لوح حمايت از حقوق مصرف کنندگان طي سال هاي مختلف،کسب گواهينامه صادرات محصولات به اروپا،کسب استاندارد ملي توليد ريل،تندیس مسئولیت اجتماعی و … بخشي از ديگر دستاوردهاي اين شرکت محسوب مي شوند.