ایران نیوز 24: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به اظهارات گستاخانه نماینده مجلس آذربایجان واکنش نشان دادند.

چند روز پیش حسین قلی‌اف نماینده مجلس آذربایجان در مصاحبه با روزنامه ینی شفق ترکیه اظهارات گستاخانه‌ای علیه تمایمت ارضی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد. نمایندگان مجلس نیز در صفحات شخصی خود در توییتر به این اظهارات گستاخانه نماینده آذربایجان واکنش نشان دادند، که در زیر می‌خوانید؛

علی نیکزاد نایب‌رئیس مجلس : «خطاب به برخی می‌گویم، کمی تاریخ معاصر مطالعه کنید تا سرنوشت رهبرانی که به‌ آمریکا و صهیونیسم اعتماد کردند را بدانید.‏مبادا هوس ماجراجویی به سرتان بزند، چراکه ما به تاریخ و هویت‌مان بسیار علاقه‌مندیم؛ بدانید که ما لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبری معظم انقلاب اسلامی هستیم.»

محمود عباس‌زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی : «‏تقویت و ارتقای روابط با همسایگان از اولویت‌های ما در سیاست خارجی است. ایجاد تنش در روابط بین ما و همسایگان از جمله جمهوری آذربایجان، آرزوی دشمنان ما( و در رأس آن ،‫رژیم صهیونیستی) است. هرگونه رفتار و موضع و اقدام تنش‌زا خواسته یا ناخواسته بازی در میدان دشمن است.»

سیدعلی آقازاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: «رویکرد خویشتن‌دارانه جمهوری اسلامی به معنی مماشات نسبت به بداخلاقی‌ها نیست، جمهوری آذربایجان حسن همجواری با جمهوری‌ اسلامی را لحاظ و هرچه سریع‌تر رفتار خود را اصلاح کند. قطعا ایران در مقابل هرگونه تحرک علیه امنیت ملی پاسخ مقتضی خواهد داد.»

سیدغنی نظری نماینده خلخال : «اظهارات توهم‌آمیز برخی از مقامات سیاسیِ کشورهای همسایه را جدی نگیرید؛ آنها توان و جرات تجاوز به این کشور بزرگ را ندارند.در جواب آنها باید گفت:

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست     عِرض خود میبری و زحمت ما میداری»

محمدرضا احمدی نماینده رشت: «ظاهرا سران باکو در باد پیروزی‌هایی که با دوپینگ ترکیه به دست آمده، خوابیده و دچار توهم شده‌اند. قدمت کشور کوچک شما از عمر جوان‌ترین نماینده مجلس ما نیز کمتر است، پس در عرصه سیمرغ عرض خود نبرید»

ولی اسماعیلی نماینده گرمی: «نماینده پارلمان آذربایجان حواسش باشد اینجا ایران است… ‏شیران بیشه ایران زمین، ۸ سال با بیش از ۲۴ کشور جنگیدند؛ ۳۰۰ هزار شهید دادند یک وجب خاک ندادند. به گواهی تاریخ ما خاک خورده‌ایم اما خاک نداده‌ایم.‏بازی با دم شیر عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.»

احمد نادری نماینده تهران: «بارهاست که برخی نمایندگان مجلس جمهوری باکو جوگیر شده و سخنانی بیش از اندازه و ظرفیت‌شان می‌گویند. صبر ایران را نشانه بزرگیش بدانید. رعایت حسن همجواری وظیفه کشورهای دوست و همسایه است. در غیر این‌صورت، دست به بازو الحاق خواهد شد.»