ایران نیوز 24: در ادامه واکنش های دنباله دار به طرح صیانت از فضای مجازی ، رضا کیانیان بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون به این طرح واکنش نشان داده و گفت که وظیفه مجلس صیانت از مردم در برابر گرانی و دزدی و نه محدود کردن اینترنت و فضای مجازی است.

در مصاحبه ای که محمد تاجیک با کیانیان داشته، این بازیگر سینما و تلویزیون در پاسخ به سوال تاجیک که می پرسد اوضاع را چگونه می بیند، چنین می گوید: «ببینید اوضاع رو جوری نمی بینم برای اینکه من نه پیشگو هستم نه پس گو، همینجوری حس خودم رو همیشه می نویسم به عنوان یک شهروند، نه به عنوان اینکه چون مثلاً نماینده کسی هستم، بعضی ها توی کامنت ها می نویسند که هنرمندی که صدای ما را به دیگران می رسانی. من اصلاً صدای کسی را به جایی نمی رسانم. من حرف خودم رو فقط می زنم… طرح صیانت اسمش هست صیانت از فضای مجازی، صیانت یعنی چی؟ اولاً چرا عربی حرف می زنید؟ فارسی حرف بزنید که ما هم بفهمیم… یعنی نگهداری و حفاظت از فضای مجازی. خب مگه ماها چلاقیم، خودمان بلد نیستیم که حفاظت کنیم؟ یک عده دیگری باید بیان برای ملت تصمیم بگیرن و از ملت حفاظت کنن؟ مگر ملت گله گوسفندن که برشان دارن ببرن جایی؟ ما هم عاقلیم هم بالغیم و هم خوب می فهمیم. یعنی من مطمئنم، من که هیچی، جوونای این مملکت از کل مجلس ما روی همدیگه اینترنت رو بهتر می فهمن… و با اینترنت بهتر از همه اونا بلدن کار کنن. خب اونا میخوان از اینا صیانت کنن؟».کیانیان در ادامه می گوید: «پس این اسمش صیانت نیست. یه چیز دیگه س. چیزی است به اسم محدود کردن. اسم محدود کردن را می گذارند نگهداری و حفاظت و قربون برم. مثل بشین و بتمرگ و بفرماست. خب حال کردنش بفرما ولی در واقع بتمرگه. برای چی آخه شما می خواین از چیزی صیانت کنین که ما بهتر از شما بلدیم؟». رضا کیانیان در ادامه به بحث حجاب و صحبت های امام خمینی (ره) در این باره اشاره می کند و آن را به طرح صیانت تشبیه می کند و می گوید: «آقایون اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شما به من بگو تا الان چند بار سینما رفتی؟ چند بار تئاتر رفتی؟ چند بار رستوران رفتی؟ چند بار کنسرت رفتی؟چند بار گالری رفتی که نمایشگاه نقاشی ببینی؟ چند تا رمان خوندی؟ چند تا شعر خوندی؟ پس چرا اسمت کمیسیون فرهنگی است؟ پس شما میخواهید از فضای مجازی صیانت کنید؟ نه شما می خواهید فضای مجازی رو شکل خودت کنی. خب چرا توی این مملکت همه چیز باید شکل شما باشه؟ نه ما هم یک شکلی داریم بذار ما هم شکل خودمون باشیم. ما که برانداز نیستیم که».

رضا کیانیان در ادامه صحبت هایش به وظیفه نمایندگی مجلس اشاره کرده و می گوید: «شما نماینده مجلسی برای این که حقوق ما را توی کشور صیانت کنی. از حقوق ما. یعنی چی؟ یعنی این که کسی از ما دزدی نکنه. یعنی اینکه اجناس گرون نشن که ماشاالله روز به روز بیشتر شدن. قیمت سرانه ملی ما زیاد بشه… قانون بذاری جلوی دزدی رو بگیری. قانون بذاری جلوی بی ناموسی رو بگیری. قانون بذاری روابط بین المللی ما خوب بشه. دشمنی ها کم بشه. دوستی ها زیاد بشه». این بازیگر سرشناس در ادامه به نحوه رفتار پیامبر با ادیان دیگر اشاره می کند و می گوید که مردم از دستورات خدا و پیغمبر اطاعت می کنند و وظیفه مجلس دفاع از حقوق شهروندی شهروندان است.

رضا کیانیان پیش از این نیز در نامه ای سرگشاده و با لهجه مشهدی به قالیباف چنین نوشته بود: «جان امام رضا ’ع’ _”قسم مشَدی دادُم “_ از زمانی که آمدید مجلس، در زمینه ی بهبود اقتصاد و رفع استضعاف چه لوایحی تصویب کردید؟ …. جان ِمولا ! آیا همه چیز گران تر نشده ؟! بیکاری بیشتر نشده؟ بی آبی فراوان تر نشده؟ . استضعاف رشد نکرده؟ ! وحالا در روز عید مولایمان ، هدیه شما به ما بستن اینترنت است؟. “دَمِتا گرم”. ما به شما نامه نوشتیم با «۶۳۳۴۰۷ امضا» ششصدو سی و سه هزار و چهار صد و هفت امضا !! و خواهش کردیم این طرح را ، در صحن مجلس، طرح نکنید! اما جواب شما، بدون این که جواب نامه ی ما را بدهید، طرح ِ همین طرح و تصویبش در صحن مجلس بود! آیا تا به امروز،  به شهادت خودتان و بقال و چقال، و جیب مردم. هر روز استضعاف ِواقعی گسترش پیدا نمی کند؟ حالا نوبت ِاستضعاف مجازی ست؟!».