استقبال پرشور خانواده بزرگ فولاد خوزستان از دوره‌های تابستانه
استقبال پرشور خانواده بزرگ فولاد خوزستان از دوره‌های تابستانه
ایران نیوز 24: با توجه به شیوع گسترده‌ی ویروس کرونا،‌ دوره های تابستانه اوقات فراغت به صورت مجازی (برخط) با استقبال پرشور بیش از ۵ هزار تَن از خانواده بزرگ فولاد خوزستان اجرا شد.

دبیر شورای عالی فرهنگی شرکت فولاد خوزستان، اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان، همه ساله برای پر نمودن اوقات فراغت خانواده‌ها، دوره‌های مختلف فرهنگی، هنری و آموزشی را به صورت حضوری و در قالب کلاس‌های آموزشی در رده‌های مختلف سنی برگزار می‌نمود. اما با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و تصمیم شورای عالی فرهنگی و کمیته عالی مقابله با کرونا اجرای این طرح در سال جاری به صورت غیر حضوری (برخط) برگزار شد.وی افزود: این دوره‌ها با شعار «در خانه ایمن از کرونا بیاموزیم» و با هدف مهارت آموزی برای کارکنان شاغل و بازنشسته و خانواده آنان انجام شد.

 ولی مهدی پور در ادامه گفت: مخاطبان  دوره‌ها از رده‌های سنی پیش دبستانی تا بزرگسال هستند و این دوره‌ها شامل: قرآن (ترتیل، تجوید)، امنیت شخصی در وب، اصول و مبانی شعر، فتوشاپ مقدماتی،‌ تولید محتوا برای فضای مجازی، آموزش های ویندوز مقدماتی، وب سایت نویسی، نمایش، نامه نویسی، مهارت‌های نازک دوزی، مانتودوزی، طراحی لباس زنانه، ساخت جا کلیدی چرم، کیک تَر، ساز مقدماتی، تهیه فینگر فود مقدماتی، تزیین کیک مقدماتی، پته دوزی، نقاشی اکرولیک، شیرینی‌پزی خشک مقدماتی، روبان دوزی، نگهداری از گل‌های آپارتمانی، عکاسی تبلیغاتی، شعر و قصه، تئاتر کودکان، شطرنج مقدماتی، داستان‌نویسی، تئاتر بزرگسالان، طراحی جواهرات با نرم افزار و زبان خارجه است.دبیر شورای عالی فرهنگی فولاد خوزستان افزود: دوره‌ها از اواخر مرداد ماه آغاز و تا پایان سال جاری به صورت مستمر برای پوشش بیشتر ادامه می‌یابد. تاکنون بیش از ۵ هزار تَن ثبت نام نموده‌اند که در حال گذراندن دوره ها هستند.  مهدی‌پور افزود: تدریس دوره‌ها بر عهده اساتید موسسات تراز اول استان و چند تن از اساتید کشوری است. ظرفیت‌های کلاس‌های مختلف به گونه‌ای است که خانواده‌های کارکنان رسمی، قراردادی، مستمر و غیرمستمر و همچنین بازنشستگان و خانواده های آنان، امکان شرکت در دوره‌ها را دارند.