از غسل دادن آیت الله مصباح و هدیه میلیاردی به پناهیان تا احتکار برای گرانفروشی/ مالک تک ماکارون کیست؟
از غسل دادن آیت الله مصباح و هدیه میلیاردی به پناهیان تا احتکار برای گرانفروشی/ مالک تک ماکارون کیست؟
ایران نیوز 24: گویی ماجرا‌های تک ماکارون و مالک اش، "رضا مطلبی کاشانی" تمامی ندارد و این بار خبر رسیده که با گران شدن ماکارونی، این شرکت اقدام به جمع آوری ماکارونی‌ها از بازار کرده تا بعد از احتکار، مجدداً با قیمت بالاتری بفروشد.

خبر را به نقل از خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) بخوانید: با تلاش پلیس امنیت اقتصادی استان البرز ۶۷۰ تن ماکارونی احتکار شده در شرکت تک ماکارون روز گذشته در کرج توقیف شد.

تنها در اوج ایستاده‌ایم؛ شعار “تک ماکارون” که این روز‌ها معانی دیگری تداعی می‌کند!

در پی اصلاح قیمت آرد صنف و صنعت در روز‌های اخیر، کارخانه تک ماکارون با جمع‌آوری و احتکار محصولاتش از بازار، تلاش داشت تا محصولات خود را با قیمت‌های جدید به بازار عرضه کند که باعث به هم ریختگی بازار و تشویش اذهان عمومی شده است.این در حالی است که این کارخانه بیشترین سهم بازار را دارد و نه تنها قیمت جدید ماکارونی را نپذیرفته بلکه با سایر کارخانجات و شرکت‌ها لابی کرده که ماکارونی روانه بازار نشود.محموله توقیف شده با هماهنگی دستگاه‌های مسئول در مسیر عرضه عمومی قرار گرفت.

رضا مطلبی کاشانی، مالک تک ماکارون و چندین شرکت و موسسه عظیم است. او ارتباطات ویژه‌ای با مسوولان عالی رتبه و روحانیون سرشناس دارد به گونه‌ای که برخی اصولگرایان با تو در تو خواندن این روابط، نسبت به هر گونه ارتباط با این فرد هشدار داده اند.از جمله احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از ماجرای غسل آیت الله مصباح یزدی درباره او نوشته بود: افرادی که در لباس تاجران خیّر و متدیّن به دنبال نفوذ بر علما و مسئولان هستند فارغ از آنکه، کار خیری که از عایدی غصب املاک دیگران یا اجاره موقوفات به ثمن بخس صورت گیرد را چه سود، حتی اگر نگهداری از صد‌ها کودک معلول یا ساخت حوزه‌های علمیه باشد و بدتر آنکه پای چنین افرادی را به تمشیت امور در آستان مقدس علی بن موسی الرضا (ع) نیز باز نماید. اشاره به تمشیت امور آستان امام رضا (ع) به عضویت این شخص در هیات امنای این حرم مطهر است!

مطلبی کاشانی، همان فردی است که به گفته حجه الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، پیکر آیت الله مصباح یزدی را به خانه خودش برده و غسل داده و ماجرای عجیبی را روایت کرده بود.سخنان حجه الاسلام صدیقی را بخوانید: “آیت الله مصباح یزدی را در خانه غسل دادند و کسی غسل داد که آیت الله حق شناس را غسل داده بود؛ دامادِ داماد ایشان آقای دکتر محمدی جزو مریدان آیت الله حق شناس بود او تعریف کرد آیت الله جاودان به ما پیام داد که اگر از آقای مصباح یک کرامتی دیدید به ما بگویید.

غسال روایت می‌کند وقتی این پیام را دریافت کردم آرزو کردم که‌ای کاش آیت الله مصباح در آن دنیا شفاعتی بکند. تا این آرزو را کردم دیدم آیت‌الله مصباح چشمانشان را باز کردند و یک نگاه مهربانانه‌ای کرد و دوباره چشمانش را بست. “این ادعای مطلبی کاشانی به حدی عجیب بود و موجب واکنش‌های فراوانی شد که حجه الاسلام صدیقی چند روز بعد به خاطر بازنقل این خاطره کذایی، عذر خواهی کرد: “آن مطلب خیلی دقیق نبود، چون شاید آن غسال هم خیلی دقیق نبود. نقل شده بود و ما هم نقل را بازگو کردیم. از اینکه این نقل را ما نقل کردیم بین خودم و خدا شرمنده‌ام. از آیت‌الله مصباح شرمنده‌ام و از شما مومنان که گاهی ما باعث می‌شویم که به شما زخم‌زبان بزنند هم شرمندگی دارم. از امام زمان هم عذرخواهی می‌کنم. اعلان شرمندگی و انفعال دارم. “یکی از جنجالی‌ترین موضوعات مرتبط با وی، قضیه خانه حجه الاسلام پناهیان است که بسیار خبرساز بود.

گرانفروشی میلیاردی!

یاشار سلطانی، خبرنگار اخیراً سندی منتشر کرد که نشان می‌دهد شرکت تک ماکارون بیش از ۷۷ میلیارد تومان گرانفروشی کرده است.

یک روز بعد از این افشاگری شجاعانه بود که سازمان تعزیرات حکومتی بدون آن که از شرکت خاصی نام ببرد اعلام کرد که یک شرکت تولید ماکارونی در استان البرز که به صورت گسترده دست به گرانفروشی زده بود، به ۳۸۰ میلیارد تومان جریمه محکوم شده است. الببه طبق اعلام این سازمان، رای صادره در مرحله بدوی است و هنوز نهایی نشده است.

هر دم از این باغ بری می‌رسد

هنوز خبر این گرانفروشی ده‌ها میلیارد تومانی داغ بود که خبر رسید با گران شدن قیمت ماکارونی، این کارخانه ۶۷۰ تن ماکارونی را احتکار و حتی از بازار جمع کرده است تا مجدد با قیمت‌های جدید و بسیار بالاتر به فروش برساند!جالب است که طبق اعلام خبرگزاری رسمی دولت، این شرکت نه تنها خود احتکار کرده، بلکه به عنوان لیدر بازار ماکارونی ایران، در اقدامی بی شرمانه با شرکت‌های دیگر نیز لابی کرده و از آن‌ها خواسته در این شرایط که قیمت ماکارونی افزایش یافته و از سبد غذایی بسیاری از مردم در حال حدف شدن است، از عرضه محصول به بازار خودداری کنند!

این احتکار و گرانفروشی و لابی گری علیه مردم، آن هم درشرایطی که میلیون‌ها ایرانی در فقر مطلق به سر می‌برند، در حالی است که مالک این شرکت، با ظاهری مذهبی، خود را فردی متدین و خیّر جلوه می‌دهد!این همان نکته‌ای است که پیشتر احمد توکلی بدان اشاره کرده و نوشته بود: وقتی فردی در این بازار کساد ۴۰ میلیارد تومان خمس می‌آورد از خودش می‌پرسید منبع کسب او چیست؟

روز‌های پیش رو مشخص خواهد کرد که آیا واقعا با این حجم عظیم از تخلفات اقتصادی این فرد واقعاً برخورد جدی می‌شود، آیا تولیت آستان قدس در حکم انتصاب او به عنوان عضو هیات امنای این آستان تجدید نظر خواهد کرد یا این که لابی‌های پشت پرده و شبکه حامیان او در میان مسوولان، نجات‌اش خواهند داد و بار دیگر روز از نو روزی از نو؟!

اینک همه نگاه‌ها به قوه قضائیه است….