احیای ۳۲ واحد  راکد مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی تهران از ابتدای سال تاکنون
احیای ۳۲ واحد  راکد مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی تهران از ابتدای سال تاکنون
ایران نیوز 24: مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان تهران از احیای ۳۲ واحد راکد مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی تهران از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي استان تهران، سعید صادقی با بیان این مطلب، افزود: در سال گذشته با استفاده از ظرفيت هاي ستاد تسهيل و همكاري نهادهاي استان نظير استانداري و اداره کل صمت استان تهران موفق شديم ۲۷۰ واحد صنعتي كوچك و متوسط در داخل و خارج از شهركها و نواحي صنعتي استان تهران را فعال كنيم.

وي در ادامه سخنان خود، اظهار کرد: ۶۲ درصد واحدهاي مذكور موانعي در حوزه نقدينگي و دريافت تسهيلات داشتند كه از طريق معرفي به بانك هاي عامل از اين امر برخوردار شدند.مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی تهران بیان کرد: ۲۰ درصد اين صنايع نیز براي ادامه فعاليت خود بازارهاي هدف جديدي را شناسايي كردند و از طريق اين بازارها موفق به ارائه محصول و خدمات خود شدند و بقيه واحدهاي صنعتي نيز با مشكلات حقوقي، معوقات بانكي،‌ استهلاك ماشين آلات و موارد شراكتي مواجه بودند كه كارشناسان و مشاورين صنعتي با استفاده از راهكارهاي مناسب در رفع اين موانع اقدام كردند.

صادقی با اشاره به هدفگذاری امسال پروژه ملی راه اندازی مجدد واحدهای راکد در شهرکهای صنعتی ادامه داد: در راستای اجرای این برنامه احیای ۲۰۵ واحد در شهرکها و نواحی صنعتی استان تهران تا پایان سال هدفگذاری شده بود که تاکنون ۳۲ واحد احیا شده است. وی در پایان اشاره به افزايش ظرفيت واحد هاي صنعتي كوچك و متوسط در سال جاري تشريح كرد: تا پايان خرداد ماه ۲۳ واحد صنعتي به ظرفيت بالاي ۵۰ درصد ارتقا پيدا كرده است و با توجه به تثبيت شرايط موجود، پيش بيني مي شود در سال جدید نيز ۴۹۰ واحد صنعتی دیگر که زیر ظرفیت ۵۰ درصد هستند به افزایش ظرفیت برسند.