ایران نیوز 24: وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه سیاست قطعی امسال، بازگشایی حضوری مدارس کشور است، گفت: «قطعا واکسیناسیون معلمان یکی از راه‌های کاستن از نگرانی خانواده‌هاست که بناست از عیدسعید غدیر خم در سطح کشور با همت وزارت بهداشت آغاز شود.»

محسن حاجی میرزایی در مراسم افتتاحیه سی‌وپنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش‌وپرورش سراسر کشور که در اردوگاه باهنر در حال برگزاری است، با بیان اینکه سال سختی را پشت سر گذاشتیم، افزود: «مستندسازی تجربیات کسب شده و کسب آمادگی برای آینده حائز اهمیت است. در متن پدیده بی‌نظیر و منحصربه‌فردی قرار گرفتیم و این فرصت به ما داده شد تا نکات بسیاری را بیاموزیم.»حاجی میرزایی افزود: «سازماندهی قریب به یک میلیون نیروی انسانی و ۱۵ و نیم میلیون دانش‌آموز در قالب پروژه مهر کار سخت و پیچیده‌ای است و امسال پیچیده‌تر هم هست، زیرا بعد از ۱۹ ماه دوری از آموزش حضوری می‌خواهیم مجدد به سمت آموزش حضوری برویم. توصیه نهادهای بین‌المللی، بازگشایی مدارس است، زیرا مدرسه و آموزش حضوری جایگزین ندارد.»

او با تأکید بر اینکه سیاست قطعی امسال، بازگشایی حضوری مدارس کشور است، ادامه داد: «اگر تا دیروز دیدگاه‌های متفاوتی در اینباره وجود داشت، اما امروز این اجماع حاصل شده که بازگشایی، یک ضرورت است و با هر کیفیتی بشود باید برای آن برنامه‌ریزی کرد. سیاست قطعی، بازگشایی است، اما برنامه‌ریزی برای آن متفاوت است.»

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: «اگر با الزام فاصله اجتماعی مواجه باشیم، باز هم بر بازگشایی تأکید داریم و طوری دانش‌آموزان را گروه‌بندی و ساماندهی می‌کنیم که این فاصله رعایت شود. قطعا واکسیناسیون معلمان یکی از راه‌های کاستن از نگرانی خانواده‌هاست که بناست از عیدسعید غدیر خم در سطح کشور با همت وزارت بهداشت آغاز شود.» او بیان کرد که همچنین در آستانه تغییر دولت هستیم و این نگرانی وجود دارد که جابه‌جایی مدیران در آستانه سال تحصیلی موجب غفلت شود و فرصت‌هایی را از دست داده و دانش‌آموزان آسیب ببینند. باید شرایط را برای بازگشایی باشکوه مدرسه فراهم کنیم تا این انتقال کوچک‌ترین آسیبی به بازگشایی سال تحصیلی وارد نکند.