آغاز شفافیت و مبارزه با رانت خواری و صاحبان امضاهای طلایی در وزارت نفت
آغاز شفافیت و مبارزه با رانت خواری و صاحبان امضاهای طلایی در وزارت نفت
ایران نیوز 24: همزمان با صدور اولین مجوز الکترونیکی کشور در سال جاری و در شرکت ملی پالایش و پخش ؛ مقاومت ها در برابر این حرکت شفافیت ساز و ضدفساد آغاز و شدت گرفته است .

دکتر امید وطن خواه ، مدیر فن آوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت می گوید ؛ صدور این مجوزها قبلا از طریق مناطق استانی نفتی و در پروسه زمانی چند ساله و بدون شیوه نامه و بر اساس سلیقه های شخصی و منطقه ای که طبعا با تبعیض و رانت همراه بود ، انجام می‌شد . اما اکنون به فضل الهی و با اقدام جهادی و انقلابی رزمندگان وزارت نفت این کار میمون ، بدون مراجعه حضوری از طریق نشانی الکترونیکی G4B.ir در مدت زمان کمتر از دو ماه صورت می گیرد ، بر همین اساس اولین مجوز از ثبت نام تا صدور مجوز الکترونیکی شناسه دار ، ۱۶ روز طول کشیده است .

دکتر وطن خواه به دست اندازهای آغاز روند شفاف سازی در وزارت نفت هم اشاره کرد و گفت : شرکت های زنجیره ای ‌‌ و مافیایی و همچنین صاحبان امضاهای طلایی حاکمیتی که در روند شفاف سازی منافع غیر قانونی شان به خطر افتاده و دست آنها را از درآمد غیر قانونی چند ده هزار میلیاردی کوتاه کرده ، علیه این حرکت مبارک به پا خواسته اند . مدیر فن آوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی پالایش و پخش ؛ ادامه روند شفافیت سازی در صدور مجوزهای وزارت نفت را منوط به مبارزه با بقایای باندهای رانت خواری و فساد در این حوزه با حمایت قاطع و همه جانبه مسئولین ارشد نظام و دستگاه های نظارتی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سازمان بازرسی کل کشور و دستگاههای امنیتی و به ویژه وزیر نفت دانست .