ایران نیوز 24: شهردار منطقه 5 با اشاره به پروژه های عمرانی سطح منطقه 5 گفت: پروژه های مهمی چون سرای محله اکباتان،سوله ورزشی کن و بوستان باغ ایرانی با سرعت و دقت در حال انجام است و به زودی به بهره برداری می رسد.

محمود کلهری شهردار این منطقه، به پروژه سرای محله اکباتان اشاره کرد و گفت: این پروژه از مهمترین پروژه های توسعه محلی منطقه ۵ است که با سرعت و جدیت مراحل بازسازی آن صورت می گیرد.کلهری ادامه داد: در بازسازی کلی این سرای محله از نمای ساختمان گرفته تا سرویس های بهداشتی و عایق رطوبتی دیوار و کف و لوله کشی های اب و برقکاری و سنگکاری دیوار و کف سازی ها جهت نوسازی اقدام شده است.

کلهری تاکید کرد: در حال بیش از ۸۰ درصد از بازسازی نمای ساختمان به پایان رسیده و کارهای سیم کشی و برقکاری نیز پایان یافته و سرویس های بهداشتی و سنگ و سرامیک و ایزوگام سرویس های بهداشتی در مرحله اجرا است.شهردار منطقه ۵با اشاره به دیگر پروژه های عمرانی در حال انجام در منطقه گفت: بوستان باغ ایرانی که تلفیقی از بافت سنتی ایرانی و فضای شهری کنونی است از پروژه های توسعه محلی منطقه ۵ است که به افزایش سرانه فضای سبز منطقه کمک می کند. پروژه بوستان باغ ایرانی از اواخر سال گذشته در دوفاز کلید خورد که بخشی به بازسازی فضای سنتی و بخش دیگر ساخت امکانات جدید برای این باغ بود.

او افزود: با اجرای سیمانکاری و تمیز کاری ورودی ها و اجرای نمای سیمانی با طرح هندسی خاص مراحل پایانی بازسازی این بوستان سپری شده و در آینده نزدیک آماده بهره برداری است. کلهری به تجهیز سوله ورزشی محله کن اشاره کرد و اذعان داشت:در سوله ورزشی کن زمین چمنی قرار دارد که نیاز به بازسازی داشت و طی مدت اخیر رختکن و سرویس بهداشتی آن با سنگ کاری نما بازسازی شده، ایزوگام طبقه اول به پایان رسیده و یک ساختمان اداری نیزدر حال احداث است.