کد مطلب: 35387| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۷ ۱۰:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
تیراندازی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره)/ ضارب حرم امام خود را منفجر کرد+ تصاویر

تیراندازی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره)/ ضارب حرم امام خود را منفجر کرد+ تصاویر

دفاعی ونظامی - ایران نیوز 24: افراد مسلح حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز در حالی که تیراندازی می‌کردند، به زور وارد مجلس شدند، همچنین فردی مسلح در حرم امام(ره) نیز اقدام به تعدادی کرد.

این افراد مسلح که به گفته یکی از نمایندگان ۴ نفر هستند با تیراندازی وارد مجلس شده و با هدف قرار دادن تعدادی از نیروهای حفاظت مجلس به تیراندازی خود ادامه می‌دادند که ظاهراً سه نفر زخمی شدند.این نماینده مجلس در گفت‌وگو با ایسنا با تایید این حادثه تیراندازی گفت که این افراد در حال حاضر در دفاتر نمایندگان هستند و محاصره شده اند اما اوضاع تحت کنترل است و تا لحظات دیگر اخبار موثق‌تر منتشر می‌شود.در حال حاضر از خروج نمایندگان از صحن مجلس و خروج خبرنگاران جلوگیری می شود.

درهای ورودی و خروجی مجلس بسته شده است.

براساس مشاهدات خبرنگار ایسنا فرد یا افراد مسلح به سمت جایگاه خبرنگاران در بیرون از سمت مجلس تیراندازی کرده اند که این امر باعث هدایت خبرنگاران به سمت داخل صحن شده در حال حاضر  درهای صحن مجلس به روی خبرنگاران بسته شده و آنها نمی توانند از صحن خارج شوند.

رنجبرزاده عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز گفت که نیروهای حفاظت مجلس هنوز موفق به بازداشت فرد مسلح مهاجم نشده‌اند.اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فرد مسلحی که از ساعتی پیش وارد مجلس شده و اقدام به تیراندازی کرده همچنان در محوطه مجلس است.به گفته رنجبرزاده، هنوز تعداد افراد زخمی در این حادثه تیراندازی مشخص نیست.

طبق آخرین اخبار تعداد مجروحان حادثه تیراندازی در مجلس به 8 نفر رسیده است/ یکی از محافظین به شهادت رسیده است/ فارس

هم اکنون تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس برای برگزاری جلسه ای اضطراری جهت بررسی حادثه امروز از صحن خارج شدند/فارس

مهاجمان می خواستند به صحن مجلس بیایند راه را گم کردند

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان با بیان اینکه ظاهرا اوضاع در مجلس تحت کنترل درآمده است، عنوان کرد: مهاجمین می خواستند به سمت صحن بیایند اما راه را گم کردند و اشتباهی رفتند، ما اکنون در داخل صحن مجلس هستیم.

تیراندازی در حرم امام خمینی(ر)

فردی مسلح لحظاتی پیش با ورود به حرم امام خمینی(ره) و تیراندازی چند تن را مجروح کرده است.شنيده ها حاكيست دقایقی قبل یک مهاجم تیرانداز با ورود به صحن غربی حرم مطهر اقدام به تیراندازی کرده و تا کنون آمار مجروح شدن ۲ نفر قطعی می باشد./ جماران

دونفر از حمله کنندگان به حرم امام دستگیر و یک نفر هم خود را منفجر کرد/ ایلنا

 در محل نهاد ریاست‌جمهوری، اقدامات امنیتی تشدید شده و نیروهای حفاظت نهاد ریاست جمهوری اجازه ورود و خروج به هیچ کس را نمی‌دهند./ تسنیم

 صبح امروز طبق گزارش منابع آگاه جلیقه ای انفجاری در اطراف حرم امام(ره) کشف و خنثی شد/فارس

انفجار عامل انتحاری در حرم امام خمینی(ره)

11:35- وزير كشور از برگزاری جلسه شورای تامین استان تهران با توجه به تيراندازی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) خبر داد.

11:40- گزارش ها حاکی است فرد کشته در حرم امام(ره) کارگر ۳۵ ساله فضای سبز بوده است.

11:40- تروریستهایی که به حرم امام حمله کردند 3 نفر بودند/ یک نفر به هلاکت رسید/ یک نفر سیانور خورد و خودکشی کرد/ یک نفر زنده دستگیر شد/ انتخاب

خبرهای جدید:

12:25- تعداد کشته شدگان تیراندازی مجلس به ۲ نفر رسید/ در حادثه تیراندازی مجلس شورای اسلامی تاکنون ۱۰ نفر مجروح شده‌اند/نیروهای حفاظت با جلیقه‌های ضد گلوله در حال تامین امنیت هستند اما اجازه خروج از مجلس به هیچ عنوان داده نمی‌شود.

12:21 - افراد مسلح با خروج از مجلس، به صورت بی هدف و به صورت مردم شلیک می کردند/ مردم نیز به روی زمین دراز کشیده اند.

12:02
- صدای تیراندازی از داخل ساختمان مجلس شنیده می شود.

11:58- فضای ملتهب در اطراف مجلس/ تیراندازی در مجلس ادامه دارد.

11:48- مهاجمان مسلح وارد خیابان های اطراف مجلس شد و در حال تیراندازی است/ مردم روی زمین دراز کشیده اند.

حضور سید حسن خمینی در حرم

 هم اکنون آیت الله سید حسن خمینی در حرم مطهر امام خمینی (س) حضور پیدا کرد

 تکذیب گروگانگیری همسر دو نماینده مجلس توسط افراد مسلح

 نماینده شهرضا در واکنش به انتشار اخباری درباره گروگانگیری همسرش توسط نیروهای مسلح در مجلس گفت:‌چنین خبری صحت ندارد و همسر بنده نیم ساعت پیش از دفاتر نمایندگی خارج شد.

این خبر تکمیل می شود...

کد مطلب: 35387| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۱۷ ۱۰:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب