کد مطلب: 35306| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۵ ۸:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
حذف روش سنتی آبیاری فضای سبز در بخش مرکزی شهر تهران؛ به زودی

حذف روش سنتی آبیاری فضای سبز در بخش مرکزی شهر تهران؛ به زودی

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 11 از تکمیل 128 کیلومتر شبکه آبرسانی مکانیزه فضای سبز با هدف آبیاری قطره ای و مکانیزه درختان به جای روش های سنتی آبیاری در بخش مرکزی شهر تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، کورش خرد در این باره گفت: طول شبکه آبرسانی مکانیزه فضای سبز در این منطقه 165 کیلومتر است که تا کنون 128 کیلومتر از آن لوله گذاری و تکمیل شده است.معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 11 افزود: طرح اصلاح شبکه و توسعه لوله گذاری فضای سبز منطقه 11 با هدف آبیاری قطره ای و مکانیزه درختان به جای روش های سنتی  آبیاری اجرا شده است که  با لوله گذاری 37 کیلومتر باقی مانده این شبکه آبرسانی مکانیزه تکمیل می شود.
خرد همچنین عنوان کرد: نقشه شبکه آبرسانی فضای سبز به تفکیک نواحی و محلات طراحی شده است و اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی بر اساس این نقشه انجام می شود.
او مناسب نبودن قطر لوله ها و کهنه بودن لوله های آبرسانی  را از دلایل اصلاح شبکه و توسعه شبکه آبرسانی عنوان کرد.گفتنی است با تکمیل این شبکه ضمن جلوگیری از هدر رفت آب؛ سیستم سنتی آبیاری همچون استفاده از تانکر و شیلنگ جمع آوری خواهد شد.

کد مطلب: 35306| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۳/۵ ۸:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب