کد مطلب: 28060| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۹/۲۳ ۱۱:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
درخواست مدير عامل صندوق بازنشستگي از دولت برای افزایش سن بازنشستگي

درخواست مدير عامل صندوق بازنشستگي از دولت برای افزایش سن بازنشستگي

کار و تعاون - ایران نیوز24: مدير عامل صندوق بازنشستگي کشوري با انتقاد از پايين بودن سن بازنشستگي درکشور گفت:افراد را در اوج سن پختگي بازنشست مي‌کنيم که اين تصميم موجب تحميل هزينه‌هايي بر صندوق مي‌شود.

به گزارش ایران نیوز24، دکتر محمود اسلامیان با اشاره به اینکه   از اصلاحات برنامه ششم توسعه در حوزه بازنشستگی استقبال می کنیم، افزود:بررسي وضعيت ها در چهار دهه گذشته نشان مي دهد تصميماتي که خارج از صندوق گرفته مي‌شود ، موجب بروز فشارهاي هزينه‌اي بر صندوق بازنشستگي کشوري است.

وی با اشاره به هزينه ي تحميلي ۴۱۰ هزار ميليارد توماني به صندوق را نتيجه ۲۸ مورد از تصميماتي دانست که در چهاردهه گذشته براي صندوق بازنشستگي کشوري اتخاذ شده است. وي گفت: ما مخالف تصميم گيري دولت و مجلس نيستيم ، اما اگرتصميمات ، هزينه‌ايي به اين صندوق وارد مي‌ کند ، ديده شود.

اسلاميان با ابراز خرسندي از اصلاحات برنامه ششم توسعه در حوزه بازنشستگي و مسائل آن در کنار موضوعاتي همچون آب و محيط زيست گفت: در يکسال گذشته يک مطالعه واقعي ، عيني و بدور از هر تعصب سازماني از وضعيت گذشته و حال صندوق انجام شد تا دليل اين که چرا صندوق‌ها بدون کمک دولت قادر به حيات نيستند مشخص شود.وي با اشاره به ميانگين سن بازنشستگي دردنيا که براي زنان ۶۰ سال و براي مردان ۶۸ سال است ، اظهار داشت: هم اکنون اين رقم در کشورمان به طور ميانگين ۵۱,۵ سال است .

اسلاميان با انتقاد از پايين بودن سن بازنشستگي گفت: افراد را در اوج سن پختگي بازنشست مي‌کنيم که اين تصميم موجب تحميل هزينه‌هايي بر صندوق مي‌شود.وي با بيان اينکه در طرح بازنشستگي پيش از موعد بايد به ازاي هر نفر حداقل ۱۱۰ ميليون تومان پرداخت شود،گفت: اين طرح به علت تأمين نشدن اعتبار از سوي دولت مسکوت گذاشته شده است.

مدير عامل صندوق بازنشستگي کشوري با انتقاد از تبعيض در حقوق بازنشستگان گفت: يکي از تغييراتي که در برنامه ششم توسعه پيگير آن هستيم و پيشنهاد داده‌ايم ، افزايش حقوق به صورت پلکاني است.وي با تأکيد بر فعاليت هاي حوزه اقتصادي و سامان دهي بنگاه‌هاي اقتصادي و با تمرکز بر مزيت‌هاي کشور گفت: به رغم رکود اقتصادي ، شرايط مناسب تري در حوزه اقتصادي به نسبت ساير صندوق‌ها داريم. در سال ۱۳۹۲ مبلغ ۸۰۰ ميليارد تومان سود شرکت‌هاي صندوق بوده است و در سال ۱۳۹۳ اين رقم به ۱۲۰۰ميليارد تومان رسيده است و در سال ۱۳۹۴به ۱۵۰۰ ميليارد تومان افزايش پيدا خواهد کرد.وي افزود : استراتژي صندوق در اين دو سال خروج از سرمايه گذاري در طرح‌هاي کم بازده و کوچک و تمرکز بر طرح‌هايي با سود بيشتر است.مدير عامل صندوق بازنشستگي کشوري ضمن تقدير و سپاس از دادستان کل کشور ، با اشاره به تخلفاتي که در گذشته در صندوق اتفاق افتاده است ، گفت: به دنبال فضاسازي نيستيم ، بلکه بدنبال احقاق حق هستيم.

کد مطلب: 28060| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۹/۲۳ ۱۱:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب