کد مطلب: 25456| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۴/۱۲ ۹:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
باکتری‌گوشتخوار مردی را تکه‎تکه کرد+ تصویر

باکتری‌گوشتخوار مردی را تکه‎تکه کرد+ تصویر

گوناگون - ایران نیوز24: یک مرد ۴۲ ساله به نام جان راشتون اهل کشور انگلستان در زمستان سال گذشته به پنومونی مبتلا شده است اما بیماری او تنها یک پنومونی ساده نبود بلکه او دچار ابتلا به باکتری گوشتخوار در بدن خود شده بود که به سرعت دستها و پاهای او را مورد حمله قرار داده بود.

پزشکان برای حفظ حیات او مجبور شدند بسرعت پاها تا بالای زانو و نیز هر دو مچ دست او را قطع کنند تا مانع از گسترش عفونت و مرگ او شوند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، بیماری او در ابتدا به خاطر دوچرخه سواری در هوای سرد در زمستان گذشته ایجاد شده است اما درمان‌های دارویی بر روی او موثر نبوده و او دچار پستی سمی شده و به مدت ۱۰ روز در کما قرار داشته است.در اثر این نوع عفونت انگشتان دست و پا و اعضای بدن او سیاه و گردش خون قطع شده بود.میزان گسترش عفونت و پوسیدگی اعضای بدن به حدی بوه است که حتی خود بیمار بوی فساد اندام‌های بدن خود را حس می‌کرده است. در حال حاضر او مشغول گذران دوره‌های فیزیوتراپی است تا در آینده نزدیک از دست و پای مصنوعی برای راحت تر شدن ادامه زندگی و حرکت استفاده کند.خانواده او از اینکه او از مرگ جان سالم به در برده است بسیار خوشحال هستند.

کد مطلب: 25456| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۴/۱۲ ۹:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب