کد مطلب: 20901| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۵/۳۱ ۱۲:۰:۱۰| نسخه چاپی
 12 هزار خارجی از 50 کشور در سوریه می جنگند/كشته‌هاي جنگ سوریه به 191000 نفر رسيد

وزارت خارجه آمریکا:

12 هزار خارجی از 50 کشور در سوریه می جنگند/كشته‌هاي جنگ سوریه به 191000 نفر رسيد

بین الملل - ايران نيوز24: وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد 12 هزار جنگجوی خارجی از 50 کشور در سوریه می جنگند.

به گزارش ايران نيوز24، به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: حداقل  12 هزار جنگجوی خارجی از 50 کشور به سوریه رفته اند تا در نزاع این کشور که از سه سال پیش آغاز شد مشارکت کنند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: در میان این افراد گروه کوچکی از شهروندان امریکایی نیز حضور دارند.
منابع آگاه در دولت آمریکا نیز اعلام کردند: بیش از 100 آمریکایی در سوریه جنگیده اند یا تلاش کردند چنین کاری را انجام بدهند.وی افزود:‌ احتمالا همه این افراد هم اکنون در سوریه حضور ندارند.او با این حال از اعلام تعداد دقیق اعضای خارجی گروه های داعش یا دیگر گروه های تندرو در سوریه خودداری کرد.
با آغاز بحران در سوریه شمار زیادی از شهروندان کشورهای مختلف برای مشارکت در جنگ داخلی سوریه راهی این کشور شدند.بخش عمده این افراد،‌ در صف گروه های تندروی اسلامی علیه نیروهای دولتی سوریه در حال جنگ هستند.
این خبر همزمان با آغاز تلاش ها برای شناسایی قاتل انگلیسی خبرنگار آمریکایی در سوریه منتشر می شود.
به تازگی گروه افراط گرای اسلامی داعش با انتشار فیلمی از سربریدن یک خبرنگار آمریکایی خبر داد. این اقدام در واکنش به حملات هوایی آمریکا علیه مواضع داعش صورت گرفت.این فیلم سربریدن خبرنگار آمریکایی توسط یک عضو داعش به تصویر کشیده شده است. جلاد در این فیلم به زبان انگلیسی لهجه لندنی سخن می گوید.به دنبال انتشار این فیلم،‌ مقامات انگلیسی و آمریکایی از آغاز تلاش ها برای یافتن این جلاد انگلیسی خبر دادند. آنها می گویند جلاد یکی از شهروندان انگلیسی است که برای جنگ به سوریه رفته است .

* كشته‌هاي جنگ سوریه به 191000 نفر رسيد

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در گزارشي اعلام كرد طی بیش از سه سال جنگ در سوریه از مارس 2011 تا پایان آوریل 2014 بیش از 191هزار تن کشته شده‌اند.کمیساریای عالی حقوق بشر همچنین عدم اتخاذ اقداماتی از سوی جامعه جهانی برای حل بحران سوریه را محکوم کرد. در حال حاضر درگیری‌ها میان ارتش سوریه و مخالفان دولت در این کشور همچنان ادامه دارد. از سوي ديگر دبیرکل سازمان ملل در اظهارنظر جدید خود خاطر نشان کرد که درگیری‌های سوریه تهدید اصلی علیه صلح و امنیت جهان به شمار می رود. بان کی مون با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد حمله شيميايي به منطقه غوطه دمشق عنوان داشت: ما به خانواده‌های کسانی که در جریان این حمله عزیزان خود را از دست دادند، تسلیت می‌گوییم و از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم تا کسانی که در این حمله غیرانسانی جان خود را از دست دادند، به یاد بیاورند.وی در ادامه افزود: درگیری‌های موجود در سوریه تهدید اصلی علیه صلح و امنیت جهانی به شمار می‌آید. این درگیری‌ها در گسترش دامنه تروریسم نقش دارد. بان کی مون عنوان داشت: حمله سال گذشته علیه غوطه دمشق یک حمله وحشتناک بود که جهانیان را شوک زده کرد. بعد از گذشت این حمله شاهد آن هستیم که درگیری‌های سوریه به کشورهای منطقه نیز کشیده شد که باعث به وجود آمدن یک فاجعه انسانی و نقض بیشتر حقوق بشر و ارتکاب جرایم غیرانسانی شده است. وی در ادامه افزود: این درگیری‌ها در سوریه باعث به وجود آمدن شرایط مناسب برای گسترش تروریسم شده است.

کد مطلب: 20901| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۵/۳۱ ۱۲:۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب