کد مطلب: 17573| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۷ ۱۲:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
شگرد جدید جمهوری خواهان برای تصویب لایحه تحریم علیه ایران

شگرد جدید جمهوری خواهان برای تصویب لایحه تحریم علیه ایران

بین الملل - ایران نیوز24: جمهوری خواهان کنگره در لایحه ای کاملا بی ربط، خواستار رای به تحریم های جدید علیه ایران شدند. آنها در تلاش برای به رای گذاشتن لایحه ای که به عقیده بسیاری، آمریکا را در آستانه جنگ با ایران قرار خواهد داد، کار کنگره را با اختلال روبرو کرده اند.

جمهوری خواهان نتوانستند رای به تحریم ایران را به عنوان بخشی از لایحه دفاع 2013 تصوب کنند و با آزردگی از این مسئله، راهکار تحریمی سناتور باب منندز و مارک کرک را به جایگزین لایحه «مزایای کهنه سربازان» دموکرات ها که توسط سناتور برنی ساندرز تنظیم شده، اضافه کردند.بر اساس گزارش هافینگتون پست، این لایحه که تحریم ها علیه ایران را در میانه مذاکرات این کشور و شش قدرت جهان، تشدید می کند در اصل از سوی لابی حامی اسرائیل در آمریکا (ایپک) حمایت می شود. آیپک از زمان آغاز مذاکرات به دلیل سیل مخالفان با تحریم، از اقدام خود عقب نشینی کرده است.روز دوشنبه بود که سناتور جری موران با اعلام درخواست افزودن لایحه تحریم های ایران به لایحه ای دیگر، رای به قانون مقابله با تجاوز جنسی در ارتش را با مانع روبرو کرد.روز سه شنبه نیز جمهوری خواهان کنگره همین درخواست را در مورد یک قانون دیگر مطرح کردند. میچ مک کانل، رهبر اقلیت جمهوری خواهان سنا گفت که تحریم های ایران در لایحه جایگزین جمهوری خواهان برای لایحه «مزایای کهنه سربازان» توسط سناتور برنی ساندرز پیشنهاد شده است.

مک کانل با اشاره به اقدامات جایگزین گفت: «ما ماه ها است که سعی داریم بحث و رای گیری در مورد لایحه تحریم های ایران که از سوی کرک و منندز تنظیم شده را ارائه کنیم. ارائه این لایحه از نظر زمانی مهم است.»دان استورات، سخنگوی مک کانل در ادامه اضافه کرد: «این کار که از حمایت گسترده دوحزب برخوردار است باید انجام شود و ما از سنا می خواهیم که در این راستا اقدام کند.»مک کانل گفت: «برای جمهوری خواهان و دموکرات ها مهم است که طرح تحریم های ایران به رای گذاشته شود. این طرح در لایحه جایگزین ما گنجانده شده و امیدواریم که رهبر اکثریت سنا اگر اجازه ارائه اصلاحات را نمی دهد، در کنار ما قرار گیرد. ما طی هفته جاری بحثی طولانی در مورد لایحه کهنه سربازان و تحریم های ایران خواهیم داشت.»هری رید، رهبر اکثریت سنا گفت: «آیپک یک بیانیه عمومی منتشر کرده مبنی بر اینکه حالا زمان رای به لایحه تحریم ها نیست. در این مورد نباید شاهد اقدامات حزبی باشیم و بسیار بد است که جمهوری خواهان سعی می کنند مسائلی مانند این را حزبی کنند.»رید اشاره کرد که هیچ رایی به تحریم های ایران داده نخواهد شد. وی گفت: «ما همان جایی هستیم که همیشه بودیم. ما بر ممانعت از دستیابی ایران به توانمندی هسته ای تمرکز کرده ایم. تا کنون 10 یادداشت از کرسی های دموکراتیک داشته ام مبنی بر اینکه حال زمان تحریم نیست.»در شرایطی که جمهوری خواهان حمایت خود از تحریم های سخت تر را افزایش داده اند، دموکرات ها عقب نشینی کرده اند. حتی باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنا که به همراه سناتور مارک کرک، پشتیبان اصلی لایحه تحریم ها محسوب می شوند هم از تلاش های جمهوری خواهان در این زمینه حمایت نمی کنند.منندز گفت: «اول اینکه من با افزودن لایحه تحریم ایران به قانون مقابله با تجاوز جنسی در ارتش مخالف هستم. و اصلاحیه خاصی که پیشنهاد شده، لایحه تحریم های ایران نیست. این اصلاحیه تنها شامل تحریم کامل نفتی می شود و هیچ حمایتی از دموکرات ها را ندارد.»

کد مطلب: 17573| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۷ ۱۲:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب